Hosting Türleri Nelerdir?

Web sitenizin içinde bulunan fotoğraflar, yazılı içerikler, işlevli dosyalar… Yani özetle web sitenizin yayınlanması için gerekli olan her şey hosting içerisinde vardır. Ziyaretçiler tarayıcıya web sitenizin ismini yazdığında bütün satış veya pazarlama bilgilerinize ulaşacaktır. Hosting sistemi olmadan web sitenizi yayımlamanız mümkün değildir.

Hosting Türleri Nelerdir?

Hosting, sitenizin için gerekli olan verilerin boyutuna, sunucu işletim sistemine göre ve ayarlar türüne göre adlar belirler piyasaya sunar.

Kullandığı İşletim Sistemine Göre Hosting Çeşitleri

Web sunucuları tıpkı bilgisayarlar gibi işletim sistemlerine ihtiyaç duyar. İşletim sistemine göre 2 farklı hosting sistemi vardır. Linux ve Windows hosting bu 2 sistemdir.

  1. Linux Tabanlı Hosting; Linux tabanlı hosting olarak bilinir. Linux işletim sistemi kullanılan hosting türü. PHP, MySQL ve Perl kullanılan siteleri içinde barındırmak için uygundur.

 

2.Windows Hosting; “Windows tabanlı hosting” olarak bilinir. Windows işletim sistemi kullanıldığı hosting çeşidir. ASP kodlama ile yazılmış olan web sitelerini barındırmak için uygundur.  Ayrıca NET Framework üstünde gelişen uygulamalar, en stabil çalışan Windows hosting üstünde çalışır. MSSQL ve Access data tabanının düzgün çalıştığı hosting çeşidi de Windows hostingtir.

 

Blog Makaleleri

Tüm Makaleler
  • Devamını Oku
  • Devamını Oku
  • Devamını Oku
  • Devamını Oku