Arama Motoru Optimizasyonu

Google SEO Nedir?

Google SEO ( Arama Motoru Optimizasyonu ) Google’da yapılan aramalarda yükselmek adına uygulanan işlemlerin bütünüdür. Google Seo İşlemi Teknik, Stratejik ve Profesyonel Bir Çalışma Alanıdır. Teknolojinin ve İnternetin İnsan Hayatında Yüksek Öneme Sahip Olmasından Ötürü Pazar paylarının iyi bir oranı internete kaymıştır. Bu nedenden ötürü pazar, kelime ve internette rekabet artmıştır. Aranma ve tıklanma oranlarının yükseliği doğru bir stratejiyle yüksek oranda verime dönmektedir. Bu sebeple internet sitelerinizin olmazsa olmazı “Google SEO” işlemidir. Google’da Doğru kelime ve doğru pazarda organik olarak görünmeyen bir web sitesinin hiçbir getirisi olamaz.

Farklarımız, Avantajlarınız!

-Tüm Kelimelerinizde %90 Kalıcı Başarı Oranı

-30 Günde Kalıcı ve Hızlı Görüntülenme

-En Uygun Fiyat Garantisi Tüm Google Platformlarına Entegrasyon

-Sektörel Kelimelerde İlk Sıra Garantisi

Başlangıç Seviyesi

Gaziantep Seo & Sem Danışmanlığı’nın öncelikle çalışma tarzı olarak başlangıç paketimiz ile Maksimum paketimiz arasında hiçbir fark yoktur. Sonuç itibari ile paylaşılan Gaziantep Seo & Sem Danışmanlığı Know-How her paket için aynıdır. Burada fiyat farkını yaratan esas konu hedeflenen anahtar kelime sayısı, çalışma yoğunluğu, raporlama sıklığı, toplantı talepleri, içerik desteği gibi ekstralardır.

Gaziantep Seo & Sem Danışmanlığı başlangıç paketimizi genel olarak çok yüksek rekabete konu olmayan web siteleri için tavsiye etmekteyiz. Diğer tüm paketlerimizde olduğu gibi ilk sayfa garantisi verilmektedir.

Araştırma Süreci

Gaziantep Seo & Sem Danışmanlığı başlangıç paketi ile alakalı en önemli husus size raporladığımız Site İçi SEO Düzenlemelerinin (ON-Page SEO) tarafınızdan gerçekleştirilmesi ve Gaziantep Seo & Sem Danışmanlığı tarafından metinsel içerik (makale, blogyazısı) gibi destekler verilmemesi ve duruma göre bu içerik ve düzenlemeleritarafınızdan yapılmasını talep etmemizdir.

Gaziantep Seo & Sem Danışmanlığı arama motoru optimizasyonu olarak adlandırdığımız SEO çalışmaları ile sitenizde var olan hizmet ve ürünlerinizin Google aramalarında daha üst sonuçlarda yer almasını, Gaziantep Seo & Sem Danışmanlığı ile beraber daha çok trafik ve daha çok potansiyel müşteriye erişmeniz hedeflenmektedir. Gaziantep Seo & Sem Danışmanlığı tek Kılavuz Profesyonel SEO Danışmanlığı ile birlikte sitenize daha çok trafik çekecek ve potansiyel müşterileriniz ve cirolarınızı yükselteceksiniz.

Gaziantep Seo & Sem Danışmanlığı 2005 Yılından bu yana dijital dünyanın her alanında hizmet veren uzman kadromuzun sektörel tecrübelerinden faydalanacak, arama sonuçlarında zirveye tırmanacaksınız. Gaziantep Seo & Sem Danışmanlığı ürün ve hizmetlerinizin erişeceği ve erişmesi gereken hedef kitle size uygun SEO stretejisine göre belirlenir ve hedeflenir. Gaziantep Seo & Sem Danışmanlığı marka ile belirlenen SEO hedeflerine ulaşmak için karışıklı olarak belirlenen hedeflere uygun çalışma takvimi belirlenir. Gaziantep Seo & Sem Danışmanlığı on Page SEO kriterlerine uygun çalışmalar ve gelişmeler belirlenir.

UI ve UX analizleri ve eksikleri analiz edilir. Gaziantep Seo & Sem Danışmanlığı özgün içerik üretimi ile SEO uyumlu olarak ürün ve hizmetlerin metin ve görsel olarak optimizasyona uygun hale getirilir. Gaziantep Seo & Sem Danışmanlığı içerik pazarlama stratejisine uygun olarak ürün ve hizmetlerin organik trafik kazanması sağlanır. Böylece Gaziantep Seo & Sem Danışmanlığı SEO çalışması ile gelir arışı hedeflenir. Bütün SEO çalışmalarının en başından sonuna elde edilen kazanımlar ve mevcut durum düzenli olarak ölçülür ve raporlanır.

SEO hizmetine başladığımız süreç ile Gaziantep Seo & Sem Danışmanlığı ile beraber kapsamlı araştırmalara ve site analiz çalışmalarına başlıyoruz. Bu süreçte Gaziantep Seo & Sem Danışmanlığı hem sektörünüzü tanımaya hem de web sitenizin arama motoru optimizasyonu odaklı eksikliklerini listelemeye başlıyoruz.

Araştırma süreci bizim için bir “yeni doğan” dönemidir. Bu dönemde hem markanızı hem de ürün/hizmetlerinizi tanımak için çok fazla soru sormaktayız. Bunun yanı sıra olası tüm rakiplerinizi tanıyarak, hedef kitlenizin davranış alışkanlıklarını, sektörel beklentilerini anlamaya çalışmaktayız.

Gaziantep Seo & Sem Danışmanlığı başlangıçtaki bu kısa ve yoğun süreçte SEO proje yöneticilerimiz, Gaziantep Seo & Sem Danışmanlığı markanızın bir satış pazarlama görevlisi kadar bilgi sahibi olmak için çalışmaktadır. Gaziantep Seo & Sem Danışmanlığı bu sayede markanızın tanıtım ve pazarlama süreçlerinde daha aktif ve sağlam rol oynayabiliyor, marka itibarını koruma konusunda daha bilinçli oluyoruz.

Detaylı Analiz ve Planlama

Başarı Tesadüf Değildir.

Gaziantep Seo & Sem Danışmanlığı araştırma sürecinde listelediğimiz yapılacaklar listesini bu aşamada hedef kitlenin sektörel beklentilerini ve rakiplerin SEO açısından en zayıf olduğu alanları göz önünde bulundurarak önceliklendirmeye başlıyoruz. Gaziantep Seo & Sem Danışmanlığı tüm süreç ve SEO stratejisini, sektörünüz, hedef kitleniz ve rakip analizleri doğrultusunda gerçekleştirmekteyiz.

Gaziantep Seo & Sem Danışmanlığı bu önceliklendirme ardından markanızın içerik performansı, teknik SEO yeterlilikleri, yerel SEO, mobil SEO, açılış hızı odaklı vb. analizleri gerçekleştirerek, yapılacak çalışmalarımızı detaylandırarak stratejiler geliştirmekte ve çalışma planlarımızı oluşturmaktayız.

Gaziantep Seo & Sem Danışmanlığı SEO hizmeti süresince başladığımız süreden itibaren en az 3’er aylık yapılacaklar listesini oluşturmuş ve bu liste doğrultusunda eksiklikleri giderip, performans geliştirmeye başlamış oluyoruz.

SİTE İÇİ SEO

Amaç trafik artırmak değil, doğru ziyaretçiyi kazanabilmek!

Gaziantep Seo & Sem Danışmanlığı Site içi SEO aşamasında öncelikle arama motorlarında yapılan aramalarda, web sitenizin ilk sayfada gelmesini engelleyecek eksikliklerin giderilmesiyle çalışmalar başlatılmaktadır..

İlk sayfaya sonuçları getirmeye çalışmakla beraber Gaziantep Seo & Sem Danışmanlığı aynı zamanda ilk sayfa sonuçları arasında ki tıklama oranını artırmak için yapılması gerekenleri planlayıp, optimizasyon sürecini devam ettirmekteyiz.

Gaziantep Seo & Sem Danışmanlığı yazılım, tasarım, kullanıcı deneyimi, site mimarisi açısından varsa, öncelikle büyük sorunları gidermekte. Ardından, Gaziantep Seo & Sem Danışmanlığı uzun vadeli gerçekleştirilecek SEO hizmeti doğrultusunda kazanılacak ziyaretçilerin web sitesinde daha fazla vakit geçirmelerini sağlayabilmek; ilgili arama terimlerinde karşılarına doğru sayfaları çıkartabilmek için çalışmaları sürdürmekte.

Gaziantep Seo & Sem Danışmanlığı stratejik SEO ajansı olarak, SEO alanında en kapsamlı hizmet içeriğini sunduğumuzu ve bununla beraber de kaçınılmaz olarak yükselme garantisi sunduğumuzu gururla belirtebiliriz.

Gaziantep Seo & Sem Danışmanlığı SEO için, web sitenizin tasarımı ve kullanıcı deneyimi çok önemlidir. Bu yüzden de web tasarım profesyonel kişi(ler) tarafından yapılmalıdır. Web siteniz için hız hem SEO hem de kullanıcı tarafında büyük bir önem arz etmektedir.

Gaziantep Seo & Sem Danışmanlığı sadece web site içinde yapılan optimizeler de yeterli olmayacaktır, sunucu taraflı da her şeyin doğru ve eksiksiz bir biçimde olması gerekmektedir. İşte burada, sizlere; Gaziantep Seo & Sem Danışmanlığı olarak barındırma hizmetini de sağlayarak, işlerinizi kolaylaştırıyoruz.

Performans Optimizasyonu

SEO yaparken, Ziyaretçi Beklentilerini Unutmuyoruz!

Gaziantep Seo & Sem Danışmanlığı olarak web sitesinin site içi SEO eksikliklerini genel olarak giderilmesi, periyodik geliştirmelere başlanmasıyla beraber bu aşamada da, web sitesine kazandırılacak doğru ziyaretçinin memnuniyetini artırmayı hedeflemekteyiz. Gaziantep Seo & Sem Danışmanlığı’na gösterdiğiniz bu memnuniyet, öncelikle arama motorlarının beklentilerini teknik anlamda karşılanmasıyla sağlanmaktadır.

Gaziantep Seo & Sem Danışmanlığı olarak arama motorlarının sıralama kriterlerine uygun teknik optimizasyon süreçlerinin gerçekleştirilmesi ardından da kullanıcı deneyimi ve performans odaklı geliştirmelerle optimizasyon sürecini devam ettirmekteyiz. Gaziantep Seo & Sem Danışmanlığı ile belirlediğiniz iş ortaklığı pazarlamasının ve sizin online işinizin genel başarısı, başarılı bir şekilde tamamlanmış satışlara veya web sitenizde ziyaretçiler için belirlemiş olduğunuz diğer aksiyonlara bağlıdır.

Gaziantep Seo & Sem Danışmanlığı beraberinde bu aksiyonların tamamlanması, checkout işlemi, başvuru formu veya herhangi bir aksiyon olmasından bağımsız olarak, önemli oranda web sitesinin kullanılabilirliğine bağlıdır. Kullanılabilirlik, dönüşüm oranının iyileşmesi – siteye gelen ziyaretçilerin müşteriye dönüşmesi – konusunda önemli bir role sahiptir.

Daha basit bir tabirle, Kullanılabilirlik, bir web sitesinin, fonksiyonlarını ve yapısını Gaziantep Seo & Sem Danışmanlığı sayesinde kullanıcıya uygun hale getirerek kullanımını daha kolay hale getiren bir yöntemdir. Gaziantep Seo & Sem Danışmanlığı sayesinde kullanılabilirliği, binlerce kullanıcı üzerinde yapılmış birçok akademik çalışmanın ortaya koyduğu genel kabul gören kurallar ve ilkeler doğrultusunda sağlayabilmekteyiz.

Gaziantep Seo & Sem Danışmanlığı linkwise web sitenizin optimize edilmesi konusunda, kullanılabilirlik açısından sorunlu alanların belirlenmesi için web sitenizin detaylı bir analizini yaparak size yardımcı olabilir. Bu raporun amacı, web sitenizin genel performansını artırmak adına, bu sorunların belirlenmesi ve hemen uygulamaya geçirebileceğiniz belirli aksiyonların alınmasıdır.

Bunlara ek olarak, Gaziantep Seo & Sem Danışmanlığı bu rapor aynı zamanda, yapılan önerilerin arkasındaki sebepleri açıklayarak müşterileri temel kullanılabilirlik konularında eğitmeyi amaçlamaktadır.

İçerik Desteği

İçerik Kraldır!

Gaziantep Seo & Sem Danışmanlığı olarak bu aşamaya kadar ziyaretçi beklentilerini karşılayacak temel optimizasyon süreçlerinin tamamlanmış olması, web sitesinin önemli anahtar kelimelerde rekabet gösterdiği rakiplerine kıyasla bir eksikliğinin kalmamasıyla beraber, yoğun olarak içerik geliştirme ve metin/blog yazarlığı desteği sağlamaktayız.

Gaziantep Seo & Sem Danışmanlığı olarak üretilecek kreatif ve SEO uyumlu içeriklerle hem ziyaretçilere fayda sağlamayı amaçlarken hem de anahtar kelime sıralamalarını yükseltecek, daha fazla hedef kitleyi web sitesine çekecek zengin içerik üretmekteyiz.

Gaziantep Seo & Sem Danışmanlığı desteğiyle içeriklerinizde, hem sesli ve uzun arama terimlerini hedefleyecek anahtar kelimelere yoğunlaşmakta hem de ürün ve hizmetlerinize yönelik arama hacmi en yüksek anahtar kelimelerde çıkması hedeflenen sayfayı destekleyecek şekilde oluşturmaktayız.

Gaziantep Seo & Sem Danışmanlığı’nca seo Uyumlu Makale hizmeti, iki farklı gruba önerilmektedir;

Birinci grup; blog yazıları ile etkileşim alarak içerik pazarlaması ya da ürün yerleştirme ile beraber bu etkileşimi dönüşüme çevirmek isteyen e-ticaret siteleri ve ürün olarak hizmet sunan kurum ve kişiler içindir.

İkinci Grup; kişisel blog hesabından etkileşim alarak adsense ya da farklı gelir kaynağı sağlamak isteyen kişisel blog sahiplerine önerilmektedir.

Gaziantep Seo & Sem Danışmanlığı olarak Seo uyumlu makaleleri hazırlarken 3 önemli unsuru ön planda tutuyoruz. Öncelikle makaleler %100 özgün olmak zorundadır. İkinci olarak, makalelerin SEO optimizasyonları eksiksiz ve doğru bir şekilde yapılmaktadır. Son olarak ise içerik olabildiğince kaliteli ve ilgi çekici olmalıdır.

Link İnşaası

Cezbet > Bağla > Hoşnut Et > Dönüştür

Gaziantep Seo & Sem Danışmanlığı web sitesine farklı arama terimlerinden ziyaretçileri çekmeye başladıktan ve ulaştıkları sayfada kalma süresini artırmayı başardıktan sonra diğer hedefimiz ise, benzeri ürün ve hizmet sayfalarını incelemelerini sağlamaktır. Gaziantep Seo & Sem Danışmanlığı bu amaç doğrultusunda site içi bağlantılar ve yönlendirici tanıtımlarla hem ziyaretçiye olan faydayı hem de arama motorlarına uygun link inşaları kurgulayarak ziyaretçinin web sitesinde gezdiği sayfa sayısını da artırmaktayız..

Link İnşasında Dikkat Edilmesi Gerekenler başlığıyla geçtiğimiz aylarda gerçekleştirdiğimiz Gaziantep Seo & Sem Danışmanlığı konuşmamızı, sizlerin de faydalanabilmesi adına daha detaylı bir anlatımla metne dökmek istedik. Oldukça keyifli geçen etkinliğimizde; Hangi pidesin? Hangi ekmeksin? soruları biraz tebessüm ettirdiyse ne mutlu bize! diyelim ve neleri gözden geçirdiğimize gelin şöyle bir bakalım.

Gaziantep Seo & Sem Danışmanlığı SparkToro.com’un 2019 yılı için sıralama faktörlerinden bahsettiği bu yazısında, aslında sektördeki kişilerden alınan yanıtlara göre Google’ın organik sıralama faktörlerini zamanla ne kadar değiştirdiğini ve geliştirdiğini görebiliyoruz. Gaziantep Seo & Sem Danışmanlığı bu doğrultuda linklenen sitelerin kalitesi, domainlerin otorite ve güvenilirlik değerleri, linklenen sitelerin sayısı ve çeşitliliği hala en önemli metrikler arasında yer alıyor desek yanlış olmaz.

Link İnşası Nedir? Neden Önemlidir?

Link inşası; Gaziantep Seo & Sem Danışmanlığı sonrasında sitenizde temel SEO çalışmalarını uyguladıktan sonra yapmanız gereken, arama motorlarına yön verdiğiniz ve aynı zamanda kullanıcıların sayfalar arasında kolaylıkla gezinmelerine olanak sağlayan çalışmalardır. Gaziantep Seo & Sem Danışmanlığı arama motorları, aradığınız kelimelerde sizleri üst sıralarda listeleyebilmek için çok farklı algoritmalar geliştirdiğinden, bu farklı algoritmaları link inşası yöntemi ile çözmek durumunda kalırız.

Site İçi Linkleme Nedir? Neden Önemlidir?

Gaziantep Seo & Sem Danışmanlığı için, site içi linkleme arama motorlarına sitenizdeki hiyerarşiyi anlatan bir çalışmadır. Link Juice olarak da bilinir. Link Juice’da en önemli nokta en değerli sayfalarınızın diğer sayfalardan daha fazla linklenmesi gerektiğidir. Peki Gaziantep Seo & Sem Danışmanlığı’na göre iyi bir site içi linkleme stratejisi nasıl olmalı? derseniz, yukarıda belirttiğimiz gibi en değerli sayfalarınızın gücünü diğer sayfalara yayarak diyebiliriz.

Burada önemli olan, en değerli sayfalarınızı en değersiz olana doğru birbirine linklemiş olmaktır. En değerli sayfanızı yalnızca bir alt kategoriye linklemek iyi bir site içi linkleme çalışması için ideal bir senaryo değildir.

İç Linkleri Nasıl Optimize Ederiz?

Gaziantep Seo & Sem Danışmanlığı sitenizdeki tüm kategorileri, başlıkları mümkün olduğunca kümelere ayırmanız gerekiyor ki link vereceğiniz sayfalar birbiri ile ilintili olsun. Bu, yemek tarifi ile ilgili yayınladığınız bir konudan alakasız bir konuya giden bir sayfaya link vermiş olmamak için yapmanız gereken bir çalışmadır.

Gaziantep Seo & Sem Danışmanlığı olarak sitenizde herhangi bir sayfa ile ilişki kuramamış eski sayfalarınızı gözden geçirip, ilerleyen zamanlarda o sayfaları da yeni içeriklerle besleyerek faydasını görebileceğiniz sayfalar haline getirebilirsiniz. Gaziantep Seo & Sem Danışmanlığı kategori ya da etiket sayfalarınıza Nofollow-Noindex kullanmayı deneyebilirsiniz.

Örneğin, İtalya ile ilgili kapsamlı bir yazı yazdığınızı ve o yazıya italyada-gezilecek-yerler, italyada-görülecek-yerler şeklinde etiketler eklediğinizi düşünelim, aşağıda gördüğünüz gibi Gaziantep Seo & Sem Danışmanlığı Google arama sonuçlarında hem etiket sayfalarınızı, hem de arama terimini karşılayan asıl sayfanızı kullanıcı ve botların önüne getirecektir.

Backlink Nedir? Neden Önemlidir?

Gaziantep Seo & Sem Danışmanlığı için Backlinkler SEO tarafında hala önemli olan, sitenin otorite ve güvenilirlik değerlerini iyileştiren site dışı çalışmalara verilen isimdir. Gaziantep Seo & Sem Danışmanlığı’nın kurduğu sitenize başka bir siteden link geliyor olması, arama motorlarına sitenizin o konuda daha çok otorite sahibi olduğunu kanıtlayan bir metriktir. Link edinme off-site SEO’nun bir parçasıdır ve link edinirken dikkat edilmesi gereken birtakım maddeler vardır. Gaziantep Seo & Sem Danışmanlığı bir sitenin domain otoritesinin iyi olup olmadığını anlamak için Trust Flow ve Citation Flow metriklerine bakarız.

Raporlama

Başarının sırrı, disiplinli çalışma ve geliştirdiğimiz stratejidir. Gaziantep Seo & Sem Danışmanlığı SEO hizmetinde gerçekleştirilen çalışmalara ait belirttiğimiz bu yüzeysel tanımlamalara ait birçok detay çalışma başlangıç planlarımız doğrultusunda periyodik olarak gerçekleştirilmektedir.

Gaziantep Seo & Sem Danışmanlığı’ yaptığı bu tüm çalışmalar, planlar marka sahibine raporlanırken bizim tarafımızda da çalışmaların verimliliği ve web sitesine olan geri dönüşleri sürekli takip edilmektedir. Gaziantep Seo & Sem Danışmanlığı’nda SEO çalışmalarının %50’si uygulamaysa %50’si analizdir.

Çalışmaların sonuçları, yapılan çalışmalara ait eksikliklerin ve geliştirmelerin değerlendirilmesi, yeni stratejilerin belirlenmesi için rakiplerin periyodik olarak gözlemlenmesi, sektöre fayda sağlayacak çözümler için uluslararası kıyaslamaların yapılması vb. hepsi inceleme ve analiz sürecimizin bir parçasıdır.

SEO Hizmetinde farkımızı ise, verilerle desteklediğimiz başarımız ve beklentilerin üstünde ulaştırdığımız sonuçlar belirlemektedir.

SEO Raporu Neleri İçermeli?

Gaziantep Seo & Sem Danışmanlığı SEO raporlarının tamamında yapılacak iş özetlenmelidir ve bu işlet bir belge halinde müşteriye sunulmalıdır. İşletmeler SEO konusunda bilgisiz oldukları için hazırladığınız raporu tanımlamakta zorlanabilir. Gaziantep Seo & Sem Danışmanlığı bu yüzden raporu birebir olarak yorumlamanız kısacası müşteriyi SEO konusunda eğitmeniz gerekmektedir. Hazırladığınız SEO raporunun müşteri tarafından yorumlanabilmesi için rapor içerisinde şunların olmasına özen gösterin.

Raporda yer alan SEO ile alakalı kavramları listeleyin, ilgili kavramların ne anlama geldiğini açıklayın, web sitede var olan sorunları ele alın, web site sorunlarının nasıl çözüleceğine dair eylem planınızı sunun.

SEO Raporu Nasıl Oluşturulur?

Gaziantep Seo & Sem Danışmanlığı SEO raporu hazırlama konusunda kendisini kanıtlamış olan birçok araç bulunmaktadır. Manüel olarak SEO raporu hazırlanması kimi zaman mümkün olmayabilir. Bu yüzden online araçlardan destek alarak gerekli verileri toplamanızı tavsiye ederiz. Gaziantep Seo & Sem Danışmanlığı’na hazırladığınız SEO raporunda müşteri web sitesiyle alakalı çok sayıda bilgi yer almalıdır. Size yol göstermesi adına vermeniz gereken ana bilgileri açıklamalarıyla birlikte sunmak istiyoruz.

1. Yinelenen başlık etiketleri

Bir web sitede birbirine benzer veya birebir örtüşen başlık etiketleri varda bu durum sayfaların doğru bir şekilde kategorize edilmesini engeller. Serp sonuçlarında iyi sıralamalar almak için başlıkların benzersiz bir şekilde oluşturulması gerekmektedir.

2. Eksik başlık etiketleri

Web site içerisinde yer alan makalelerden eksik başlık etiketine sahip olan içerikleri belirleyin. İçeriklerin eksik başlık etiketine sahip olması arama motoru örümceklerinin ilgili içeriklerin neyle alakalı olduğunu anlamasını zorlaştırabilir. Bu da kötü sıralamalar alınmasına neden olur. Bu yüzden eksik başlık etiketlerinin tekrardan oluşturulması gerekmektedir.

3. Uzun başlık etiketleri

Başlık etiketlerinin 65 karakterden fazla olması negatif sıralama sinyallerine neden olur. Bu yüzden içeriklerin sahip olduğu başlıkların bu karakter sayısından daha fazla olmamasına özen göstermekteyiz.

Bir cevap yazın